pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Czy są dotacje na ślimaki?

KUP LICENCJĘ
Pin It email print

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

 

Zobacz także:

» Czy są dotacje na żłobek?

Pytanie Czytelników "Pulsu Biznesu": Chcemy uruchomić hodowlę ślimaków na rynek krajowy i zachodni. Nie mamy wkładu własnego, a będziemy musieli kupić ziemię i zainwestować w budynki. Czy możemy na to uzyskać dotacje?

Odpowiada Magdalena Kosewska-Kwaśny, menedżer w Accreo Taxand:

Uzyskanie dofinansowania na hodowlę ślimaków jest możliwe w ramach Działania 142 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich „Grupy producentów rolnych”. Pomoc udzielana jest grupom producentów rolnych (grupa musi się składać z minimum 5 producentów) w pierwszych 5 latach ich funkcjonowania. Dofinansowanie udzielane jest w formie ryczałtu od wartości przychodów netto grupy ze sprzedaży produktów, wytworzonych w gospodarstwach rolnych jej członków w poszczególnych latach, przez okres 5 pierwszych lat działania:
- 5%, 5%, 4%, 3% i 2% wartości produkcji sprzedanej, stanowiącej równowartość w złotych do sumy EUR 1 000 000, odpowiednio w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku, albo
- 2,5%, 2,5%, 2%, 1,5% i 1,5% wartości produkcji sprzedanej, stanowiącej równowartość w złotych powyżej sumy EUR 1 000 000, odpowiednio w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku.
Kwota pomocy przewidzianej dla grupy producentów rolnych nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty: 100 000 EUR w pierwszym i drugim roku, 80 000 EUR w trzecim roku, 60 000 EUR w czwartym roku oraz 50 000 EUR w piątym roku.
Wnioski o dofinansowanie należy składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór ma charakter ciągły.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na Firma.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

...i bliskie końca

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu