pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Czy są dotacje dla piekarni?

KUP LICENCJĘ
Pin It email print

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

 

Pytanie Czytelników "Pulsu Biznesu":

Uprzejmie proszę o informację, na jakie wsparcie w ramach programów unijnych nasza firma może ewentualnie liczyć. Działalność dotyczy wypieku i sprzedaży produktów piekarniczych i cukierniczych (piekarnie francuskie) w punktach specjalistycznych, retailowych, w połączeniu z kawiarniami.

Obecna skala firma to:
* zatrudnione pracownicy w oparciu o umowy o pracy : 2
* forma prawna : sp. z o.o., kapitał zakładowy 50tys. pln
* firma istnieje (nip, regon, krs) od 11/2008 ; rejestrowana w Wwie
* forma prowadzi działalność operacyjna (rejestracja sprzedaży fiskalnego) od 09/2009
* teren działania : Warszawa
* skala obrotów : 1,5mln pln planowany na koniec 2010r.

Plan inwestycyjny na 2011 r. zakłada:
* otwarcie 2 nowych punktów detalicznych (budżet inwestycyjny łącznie ok. 620 tys. zł)
* uruchomienie mały laboratorium produkcyjny w celu rozwoju usługi cateringowe (śniadanie i lunczy biznesowe)
* uruchomienie strony www (podstawowa strona istnieje) z aktywną sprzedaż (możliwość rezerwacji i zapłaty cateringu) i informacja o dietetyki

Odpowiada Stanisław Heba, konsultant w Europejskim Centrum Przedsiębiorczości:

Małe i średnie przedsiębiorstwa z Mazowsza mogą uzyskać dofinansowanie na realizacje inwestycji w ramach działania 1.5 Rozwój Przedsiębiorczości Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. Celem działania jest podniesienie konkurencyjności firm z sektora MŚP poprzez dostosowanie do wymogów rynkowych, w tym zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów certyfikacji i jakości. W ramach działania realizowane są projekty inwestycyjne dla przedsiębiorstw. Wspierane będą również działania mające na celu unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej – zakup maszyn, urządzeń oraz oprogramowania. W ramach działania przewiduje się wspieranie firm zarówno nowopowstałych, jak i funkcjonujących na rynku, w tym przedsiębiorstw zarówno z branż tradycyjnych, jak i innowacyjnych. Działanie ukierunkowane jest na podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez realizację nowych inwestycje obejmujących zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z: utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów, zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie lub nabyciem środków trwałych bezpośrednio związanych z przedsiębiorstwem, które zostało zamknięte lub zostałoby zamknięte, gdyby zakup nie nastąpił, przy czym środki nabywane są przez inwestora niezależnego od zbywcy. Nabór wniosków w ramach działania 1.5 przeprowadzony w lipcu br. cieszył się bardzo dużą popularnością. Jeżeli wielkość alokacji nie zostanie wykorzystania (całość pieniędzy na tę działanie wynosi 16 000 000 EUR) następny konkurs zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na Firma.pb.pl


News

436 mln zł na inwestycje w polskie startupy

Od kilku lat modnym...
News

Ważny sprawdzian dla Donalda Tuska

Losy CETA będą ważnym...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Snajper 3 nie rzuci świata na kolana  

Snajper 3 to nasza...
News

VI Konferencja Rada Nadzorcza, czyli...

Dlaczego nadzór...
News

Za co klient zapłaci

Seria: Krytycznie Ważne Informacje cz. 003
News

Celem powinien być kompromis

Reaktywacja Rady dialogu...
News

Witamina C nie działa, ale producentom...

Badania kliniczne z...
Najlepsze blogi o biznesie

...i bliskie końca

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu