pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Chłodnie rozgrzały porcelanę Klossa

KUP LICENCJĘ
Kamil Kosiński
Pin It email print

Producent z Wałbrzycha upadł przez opcje walutowe. Pod rządami nowego właściciela zaczął drugie życie.

 

Notowania

euro, ropa brent

Wyroby wytwarzane przez wałbrzyską Porcelanę Krzysztof pojawiły się w ekranizacjach „Trędowatej”, „Nocy i Dni”, obu wersjach „Lalki” i „Stawce większej niż życie”. Filmowa „kariera” i sięgająca 1831 r. tradycja nie uchroniły firmy od bankructwa, które było wynikiem inwestycji w opcje walutowe. W 2010 r. Nordis Chłodnie Polskie, zajmujące się m.in. produkcją lodów i mrożonek, kupiły zakład od syndyka. Właściciel z branży spożywczej tchnął w fabrykę nowe życie. Pod jego rządami rok w rok zwiększa sprzedaż o jedną czwartą. Gros produktów trafia na eksport, głównie do Europy Zachodniej. Zaledwie 15 proc. przychodów pochodzi z polskiego rynku.

— W 2014 r. planujemy 44 mln zł przychodów, ale jest szansa, że przekroczymy ten poziom. Styczniowy wynik był rekordowy. Sprzedaliśmy porcelanę za ponad 4,5 mln zł. To niemal dwukrotnie więcej niż w styczniu 2013 r. — mówi Dorota Serwadczak, prezes Porcelany Krzysztof. Prezes nie ujawnia wyniku netto. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w 2013 r. 6,2 mln zł.

Cały tekst przeczytasz w serwisie Puls Biznesu Premium>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2 Komentarze

lemonsqueez@o2.pl 2014-03-03

Bolesławiec chyba też zmienił właściciela ostatnio. Rynek dóbr "na stół" robi się modny, może w końcu KGHM znajdzie chętnego na Hefrę?

krasiek 2014-03-03

swietna sprzedaz a branża niedoceniana z duzym potencjalem. I tak nalezy robic biznes. Dac swietny produkt i pilnowac kosztow.Kolejny przyklad ze cudze chwalicie a swego nie znacie

Wiadomości dnia na Firma.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

...i bliskie końca

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu